До появи XMPP велась розробка Jabber з відкритим джерельним кодом для реалізації відкритої, безпечної, вільної від спаму, та децентралізованої архітектури на відміну від закритих систем обміну повідомлень того часу. XMPP пропонує декілька основних переваг над закритими ситемами:
- Відкритість - XMPP протокол вільний, відкритий, зрозумілий, крім того існують декілька реалізацій у вигляді клієнтів, серверів, серверних компонент та код бібліотек.
- Стандартизація - Internet Engineering Task Force (IETF) формалізував XMPP як стандарт обміну миттєвими повідомленнями і технології інформації про присутність під назвою XMPP. Специфікації XMPP були опубліковані як RFC 3920 та RFC 3921. XMPP Standards Foundation також продовжує публікувати багато розширень серії XEP до протоколу.
- Доведена технологія - вперше Jabber/XMPP технологія була розроблена Джеремі Міллером (Jeremie Miller) в 1998 році і в даний час є досить стабільною. Сотні розробників працюють над технологією, десятки тисяч Jabber серверів працюють в Інтернет, мільйони людей використовують XMPP для обміну миттєвими повідомленнями через публічні сервіси такі як Google Talk. Також XMPP розгорнуто в організаціях по всьому світу в якості корпоративних серверів.
- Децентралізація - архітектура XMPP мережі схожа на електронну пошту, в результаті чого кожен може запустити свій власний XMPP-сервер. Не існує жодного центрального серверу, від якого б залежала доля всієї мережі.
- Безпека - будь-які XMPP-сервери можуть бути ізольовані від мережі загального користування (наприклад, для службової інтрамережі), надійно захищені завдяки використання SASL та SSL які вбудовані в ядро XMPP специфікаціями, також XMPP практично вільний від спаму. Розробники активно працюють над підвищенням безпеки шляхом наскрізного шифрування RFC 3923.
- Розширюваність - використовуючи можливості XML, будь-хто може створювати власні функції на додаток до основного протоколу. Для підтримання сумісності, загальні розширення публікуються в XEP серії, але такі публікації не є необхідними, і організації можуть підтримувати свої власні розширення якщо їм потрібно.
- Гнучкість - додатки XMPP в доповнення до функціональності клієнту мережевого спілкування включають в собі адміністрування мережі, розподіл ресурсів, утиліти для сумісної праці, обмін файлами, ігри, моніторинг віддалених систем, Web-сервісів, хмарні обчислення (cloud computing) та багато іншого.
- Різноманітність - широке коло компаній і відкрито-джерельних проектів використовують XMPP для створення і розгортання додатків та сервісів реального часу, тобто ви ніколи не отримаєте статус "заблокований" при використання техногоії XMPP.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.